Posted in Zdrowy tryb życia

Kilka ważnych faktów nt. zakażenia dróg moczowych

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najbardziej popularnych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Przypadłość ta trafia się dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na bliskość waginy i odbytu drobnoustroje w łatwy sposób mogą udać się do pęcherza moczowego powodując niepożądane objawy.

Objawy, które powinny nas zaniepokoić :

– częstsze niż dotychczas oddawania moczu,- towarzyszące temu nieprzyjemne pieczenie i ból,- czasem bóle w podbrzuszu,-uczucie nieustannego parcia na pęcherz, przy jednoczesnym wydalaniu nieznacznych ilości moczu.Po dostrzeżeniu wymienionych problemów zdrowotnych należy niezwłocznie wybrać się do lekarza. Nie ignorujmy owych objawów, gdyż nieleczona choroba może przeistoczyć się w stan przewlekły lub nawet ostre uszkodzenie nerek!

W analizie ogólnej moczu orzeka się wtedy powiększoną liczbę krwinek białych, krwinek czerwonych oraz znikome ilości białka, zaś w posiewie moczu występowanie drobnoustrojów.

Leczenie , zapobieganie oraz domowe sposoby na tę dolegliwość:Głównym elementem zapobiegania i leczenia infekcji dróg moczowych jest branie medykamentów.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej dobry dentysta kraków na ten temat – informacje będą z pewnością niezwykle wciągające, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Możemy zastosować np. lek o nazwie UROSEPT. Jest to ziołowy medykament przyjmowany dodatkowo przy leczeniu rozmaitych zakażeń układu moczowego.

Ten proponowany artykuł (https://titaniumdental.pl/galeria/), który zawiera informacje na omawiany temat, jest nieziemsko genialny, lecz możesz zgłębić odmienne wiadomości na ten temat, klikając tutaj.

Substancje czynne znajdujące się w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek stosuje się przede wszystkim do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, jak również we wszystkich zaburzeniach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu.

Głównie dużo pijmy! Początkowo nawet szklankę płynu co pół godziny, aby spowodować wypłukanie drobnoustrojów z dróg moczowych. Rozwodniony mocz nie będzie powodował pieczenia podczas oddawania moczu. Najbardziej odpowiednia jest mineralna woda niegazowana. Unikajmy tylko kofeiny i czarnej herbaty, ponieważ powodują podrażnienie pęcherza. Dobrze działa rozwodniony sok z aronii lub czarnej porzeczki, który z racji dużej zawartości witaminy C hamuje mnożenie się bakterii.

Najłatwiej zabezpieczać się przed zakażeniem układu moczowego: – dbając o higienę okolic intymnych, – właściwie ubierając się w czasie chłodnej pogody, unikając przemoczenia a także przeziębienia, – regularnie oddając mocz, unikając wielogodzinnego przetrzymywania moczu w pęcherzu,- wypijając wystarczająco duże porcje płynów,- przy powtórnym zakażeniu układu moczowego należy wystrzegać się kąpieli w basenach oraz w wannie z dodatkiem środków pieniących.

Więcej na: .