Posted in Bez kategorii

Kiedy ktoś z naszych najbliższych choruje na depresję. W jaki sposób go wspierać?

Dobrze wiemy, że leczony katar trwa tydzień, natomiast nieleczony – siedem dni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że grypa minie w określonym czasie. Ból brzucha również minie. Niestety, z depresją nie jest tak samo. Nieleczona mogłaby doprowadzić do tragicznych skutków, a jej leczenie ciągnie się czasami całe życie. Dlatego powinniśmy otoczyć chorego opieką.

"leczenie depresji"

Autor: gωen
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, czym rzeczywiście jest depresja. Bezmyślnie potrafią palnąć cierpiącemu na nią, by dali spokój i zrobili coś z sobą. Jak to zrobić, kiedy nie ma się siły do dalszego funkcjonowania? Musimy wykazać się ogromną wyrozumiałością, cierpliwością a także empatią. Jeżeli zostaniemy odrzuceni, to nie możemy się poddać. Mimo wszystko bądźmy z chorą osobą.

Interesuje Cię skąd bierzemy wiadomości na opracowany w tym poście temat? Zachęcamy więc do następnej strony – tam czeka na Ciebie istotne źródło (https://www.restylane.com/pl/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym).

Często może zdarzyć się tak, że nasza pomoc będzie wydawała się zbędna. W jaki sposób pomóc osobie, która wydaje się być za ścianą? Czy to jest możliwe?

Najważniejszą zasadą jest nie wypowiadanie słów w rodzaju „Będzie dobrze”, „Nie przejmuj się”, „Inni mają gorzej”. To potężny błąd, jaki może dodatkowo pogorszyć stan chorego. Ludzie chorzy są bardzo wrażliwi na tego typu słowa. Szczególne znaczenie ma także ton głosu. Musimy więc być czujni. Spróbujmy uruchomić w sobie dodatkowe pokłady empatii i bądźmy cierpliwi. Musimy całkowicie zaakceptować zachowania chorego. Zaproponujmy krótki spacer. Leczenie depresji światłem przynosi widoczne efekty. Jeśli nasz przyjaciel nie ma na nic ochoty, nie róbmy nic na siłę. Możemy także nabyć urządzenie typu lampa do światłoterapii – ilumina.pl/webpage/swiatloterapia-jasnym-swiatlem.html.

Jej użytkowanie od 30 minut do trzech godzin dziennie już po 7 dniach może przynieść poprawę stanu chorego. Jeżeli nie, należy zacząć farmakologiczne leczenie depresji. Lampa do światłoterapii nie jest wyjątkowa droga. Co jeszcze możemy uczynić, aby pomóc? Nie zadawajmy zbytecznych pytań. Czasami pytanie o nieistotne sprawy może być dla chorego szczególnie trudne.

Skoro masz pewność, że omawiany wątek okazał się dla Ciebie ciekawy, to sprawdź, że też praktyczna treść (https://ratowniczy-sklep.pl/pl/p/RAT-MED-1/50) posiada równie ważne informacje – wejdź tu.

Unikajmy porównań do innych ludzi. Zaakceptujmy depresję i niedobry stan zdrowia – szczegóły o lampach antydepresyjnych.

"światło"

Autor: Vassilis
Źródło: http://www.flickr.com
Powtarzajmy jednocześnie, że depresja to stan przejściowy. Nie powinniśmy doprowadzić do sytuacji, kiedy nasz bliski zacznie wierzyć, że depresja trwa wiecznie. Nie dajmy się wpędzić w poczucie żalu, zmęczenia czy złości. Nasza całkowita bezradność może być dobijająca, ale musimy nie poddawać się. Nie zatracajmy w tym wszystkim siebie. Znajdźmy chwilę czasu tylko dla siebie. Kiedy chory pokona depresję, zafundujmy sobie krótki wyjazd na urlop.