Posted in Bez kategorii

Każdy powinien troszczyć się o uzębienie, czasami jednakże należy zrobić poważniejszy zabieg i wtedy potrzebne będzie zdjęcie RTG

Ludzie czasami mają duże kłopoty z uzębieniem i wówczas zalecany jest zabieg.
Jeden zepsuty ząb, który należy wyleczyć, dla pewnych osób jest okropnym zmartwieniem, a dla innych jest wybawieniem.

Morze Bałtyckie

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Mówimy o tych, którzy mają znaczne problemy z zębami lub kośćmi szczęki. Są to także ludzie, którzy są zmuszeni usunąć zęby mądrości, ponieważ źle rosną albo nie mają miejsca, by się prawidłowo wyrzynać. Zazwyczaj muszą oni udać się do chirurga. Z pewnością zaleci on zabieg. Aby to jednak uczynić niezbędny będzie mu pantomogram, a to panoramiczne zdjęcie naszej szczęki. Widać na nim wszystkie zęby, korzenie i kości szczęki. Pozwoli ono zrozumieć dentyście, jak należy zrobić zabieg i gdzie dokładnie jest problem. Zdjęcie jest bezbolesne i zrobienie go trwa tylko kilkanaście sekund. Faktycznie, jest jakaś dawka promieniowania i wobec tego zdjęcia nie powinny być robione kobietom w ciąży.

Chcesz przeczytać więcej tego typu informacji? Jeśli tak, to sprawdź to unikalne www, ponieważ również Cię z pewnością zainteresuje.

Również ludzie, którzy pragną zacząć nosić aparat ortodontyczny, by wyprostować swoje zęby, muszą przed tym zrobić tego typu zdjęcie. Wskaże ono lekarzowi, który typ aparatu trzeba będzie zaoferować pacjentowi. Niektórzy mogą się obawiać wykonania tego rodzaju zdjęcia, ale jest to całkowicie bezpodstawne.

Medycyna nie zanotowała jeszcze przypadków, żeby po zrobieniu pantomogramu były jakieś komplikacje.
Pamiętajmy, że zdrowy oraz ładny uśmiech jest naszą wizytówką, dlatego musimy przełamać strach oraz rozpocząć leczenie.