Posted in Bez kategorii

Jakim sposobem skutecznie odzyskać psychofizyczną harmonię – detoks

Czasem takie objawy, jak nieustanne zmęczenie, bóle głowy czy dolegliwości żołądkowe nie są rezultatem wyłącznie tymczasowego zapracowania, lecz oznaczają coś istotniejszego. Ból jest wołaniem organizmu o pomoc, kiedy dzieje się coś szkodliwego. Współcześnie niezdrowy styl życia, pełen pośpiechu, fast foodów i rozmaitych używek może sprawić, że w naszym organizmie wystąpi nagromadzenie toksyn, które są neutralizowane zbyt powoli, a stanowią wielkie obciążenie.

Wiedzą o tym czasem osoby zmagające się z nadwagą, pijące alkohol , a także prowadzące siedzący tryb życia. Wtedy przydatne może się okazać precyzyjne oczyszczanie organizmu (dowiedz się więcej: apteka allecco.pl) – wymagający, ale rzeczywiście skuteczny i potwierdzony sposób na powrót do dobrego samopoczucia.

detoks

Autor: Asha Pagdiwalla
Źródło: http://www.flickr.com

Chcąc oczyścić swój organizm, należy w miarę możliwości wykluczyć używki (w tym biały cukier), korzystać z technik relaksacyjnych (długotrwały stres skutkuje czasem nadmiarem kortyzolu, co wpływa negatywnie na pracę mięśni i mózgu), spożywać pokarmy bogate w witaminy oraz mikroelementy, szczególnie magnez; często się zdarza, że nadmiernie długotrwałe działanie stresu skutkuje zaburzonym przyswajaniem magnezu, którego z kolei niedobór utrudnia późniejsze odprężenie się. () Warto wzbogacić dietę o pełnoziarniste pieczywo oraz surowe warzywa; ze względu na dużą zawartość błonnika wskazane jest spożycie dużej ilości płynów.

Nie zapominaj o tym, że możesz przejrzeć następne ciekawe wpisy – trzeba zaledwie na tej stronie wejść w umieszczony tam link.

Nagłe uczucie głodu można zaspokoić szklanką wody , a także powolnym przeżuwaniem pożywienia – ludzki organizm reaguje z pewnym opóźnieniem na ilość sacharydów we krwi, a powolne spożycie posiłków pomoże w skuteczniejszym osiągnięciu sytości. Oczyszczanie organizmu to jednak nie tylko brak używek, nawodnienie , jak również dieta, ale również relaks i podjęcie umiarkowanego wysiłku fizycznego – bardzo popularne sposoby na uzyskanie psychofizycznej harmonii to joga, ćwiczenia oddechowe , a także lecznicze masaże. Doskonałym dopełnieniem detoksu będzie również sauna oraz ćwiczenia rozciągające.

Sporo porad na temat tego, jak prawidłowo przebiega oczyszczanie organizmu, można odnaleźć w książkach o medycynie wschodniej, specjalnych kursach oraz internecie – sieć internetowa to prawdziwa kopalnia wiedzy o zdrowym trybie życia. Na pewno dobrze mieć na uwadze, że detoksu nie należy traktować jak jednorazowego zdarzenia – dobrze traktować go jako wprowadzenie do o wiele przyjemniejszego, zdrowszego trybu życia, który zaowocuje lepszą kondycją, skuteczniejszym radzeniem sobie z przeciwnościami oraz osiągnięciem harmonii. W momencie, kiedy najpopularniejsze sposoby na odzyskanie równowagi w życiu zawodzą, oczyszczanie organizmu to strzał w dziesiątkę – o ile są prowadzone według zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch“.

W gąszczu otaczających nas wiadomości niełatwo jest odnaleźć rzeczywiście pomocne informacje. Dlatego jeśli ciekawi Cię taki temat, to koniecznie zobacz rekomendowane info (https://rehab-terapia.pl/oferta/terapia-mlodziezy/).

W razie wątpliwości dotyczących kwestii zdrowego trybu życia w każdej sytuacji można popytać lekarzy o odpowiednie diety oraz ćwiczenia – zapewne chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.