Posted in Biznes a zdrowie, Finanse a sport

Jakie pytania mogą paść na rozmowie o pracę?

Każdy dorosły, pracujący zawodowo człowiek, przynajmniej raz w życiu bierze udział w rozmowie o pracę. Jest to przeżycie wyjątkowo stresujące i nietrudno popełnić gafę, która może zniweczyć nasze szanse na wymarzoną pracę. Co zrobić, by dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej?

Zwykle, przygotowując się do spotkania rekrutacyjnego, próbujemy przewidzieć, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą paść. Rzecz jasna, sporo zależy od charakteru wybranej branży, ale istnieje kilka takich pytań, które zadawane są niemal na każdej rozmowie o pracę.

praca

Autor: Steven Lilley
Źródło: http://www.flickr.com

Są to na pewno pytania (dowiedz się więcej) o wiedzę o firmie, w której staramy się o posadę, pytania o nasze dobre i złe cechy, jak również zagadnienia, dotyczące oczekiwań na temat ścieżki kariery zawodowej. Do tych zagadnień możemy odpowiednio się przygotować, aby podczas udzielania odpowiedzi zaprezentować się jako profesjonalista, przekonany o swojej wartości, natomiast największy problem stanowią trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, czyli takie, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, albo których się spodziewamy, ale nie wiemy, jak należy na nie odpowiedzieć -> www.

Jeśli chodzi o trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, to jednym z najpopularniejszych pytań z tej kategorii jest niewątpliwie to dotyczące satysfakcjonujących nas zarobków. Boimy się, że jeśli wypowiemy zbyt dużą sumę, od razu zostaniemy zdyskwalifikowani, natomiast jeśli podamy zbyt niską kwotę, to uniemożliwimy sobie atrakcyjne wynagrodzenie. W takiej sytuacji najlepiej jest stwierdzić, że nie możemy podać ściśle stawki, nie znając wszystkich aspektów pracy na wybranym stanowisku oraz podać przedział wynagrodzenia, pozostawiając w ten sposób margines do potencjalnych negocjacji. Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej jeszcze mogą sprawiać trudność? Przykłady na . Trudno jest mówić o swoich wadach, zwłaszcza przed potencjalnym pracodawcą. Należy przygotować sobie wcześniej kilka negatywnych cech, lecz muszą to być takie cechy, które nie czynią z nas złego pracownika. Ponadto, warto w wypowiedź włączyć od razu kontrargumenty, które pomniejszą działanie gorszych cech charakteru. Dobre przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej pozwoli zminimalizować zdenerwowanie i sprawi, iż zaprezentujemy się jako osoba, której naprawdę zależy na zdobyciu zatrudnienia.