Posted in Bez kategorii

Jaka jest możliwość opieki nad osobami które mają nieuleczalne choroby, jaka jest w tym rola hospicjum.

Mimo bardzo dużego rozwoju nauk medycznych w ostatnich latach nadal wiele chorób nie zostało pokonanych. W szczególności to dotyczy nowotworów, które bez przerwy produkują w statystykach. W dużym stopniu jest to rezultatem niskiej wykrywalności i profilaktyki. Sporo tego typu chorób mogłoby zostać pokonane, gdyby w odpowiednim czasie były zdiagnozowane. Niestety jeszcze tak jest i ludzie, którzy zaczęli chorować na nowotwór czy inną nieuleczalną chorobę będą skazani na to, że raczej nikt im nie pomoże.

Będzie się z tym wiązać jeszcze jedna rzecz, to znaczy to, że w pewnym momencie ich dalsze leczenie zaczyna być niemożliwe. Szpitale nie chcą chorych w takim stanie mieć u siebie, ponieważ nie ma żadnej szansy na poprawienie stanu ich zdrowia, a samo leczenie sprowadza się do uśmierzania bólu i psychicznego wsparcia.

dzieci i kolorowanki

Autor: PlaSmart Inc
Źródło: http://www.flickr.com

Za to w domach chorzy dość często nie będą mieli odpowiedniej opieki, szczególnie jeżeli są osobami samotnymi lub posiadającymi rodzinę daleko. Na szczęście są miejsca, w których doczekać na przyjście ostatnich dni, a miejscami tymi są hospicja.

Hospicjum ze Śląska to miejsce, w jakim udziela się pomocy nieuleczalnie chorym. Nie leczy się już tam nikogo, pomoc medyczna jest ograniczona do zmniejszenia bólu, jaki przy wielu schorzeniach może być nie do wytrzymania – zapoznaj się z dodatkowymi informacjami.

Wszystkie prezentowane tutaj informacje po przejściu do serwisu są niezwykle interesujące, zatem nie zwlekaj dłużej, tylko przeczytaj większą ilość wiadomości, które Cię ciekawią.

Tak naprawdę hospicjum z Katowic powinno stać się domem dla osób tam przebywających, domem, w jakim w godziwych warunkach będą mogli oni doczekać pożegnania się ze światem.

Obecnie w Polsce funkcjonuje około stu tego typu miejsc, a pierwsze z nich otwarto w Krakowie pod koniec minionego wieku. W każdym hospicjum będzie wykwalifikowany personel medyczny, jaki w razie potrzeby pomoże potrzebującym, chociaż tak jak już było wspominane, nie jest to żadne leczenie, a doraźna pomoc. Niezwykle istotną rolę pełnią w tym miejscu psycholodzy, którzy wspierają pacjentów na duchu i służą im pomocą w zmaganiu się z chorobą. Ogromnie pomagają również wolontariusze, osoby te z własnego wyboru chcą pomagać przy tym, żeby chore osoby miały jak najlepsze warunki.