Posted in Sprzęt dla sportowców

Jak wyglądają początki tenisisty amatora czyli co potrzebne będzie do tego, żeby rozpocząć przygodę z tenisem ziemnym

Tenis jest bardzo popularną grą, mającą wielbicieli w większości krajów świata. Przez niektórych jest uznawany za ekskluzywny, bo przecież to właśnie gracze tenisa są bardzo dobrze zarabiającymi sportowcami na świecie, ale tak naprawdę będzie to gra dla każdego. Na poziomie amatorskim wymagać również nie będzie wielkich nakładów finansowych, bo w zupełności na początek wystarczy rakieta za sto pięćdziesiąt złotych i wygodne buty.

rakieta tenisowa

Autor: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna jeżeli ktoś chciałby się bardziej poświęcić tenisowi, to liczyć się musi ze znacznymi kosztami. Zakup lepszej odzieży i rakiety to tylko początek wydatków, dużo więcej pochłaniają codzienne treningi i wizyty na turniejach, niekiedy do odległych miast. Przez początkowe lata jest to zwyczajnie kosztowna inwestycja, bez gwarancji że zostanie zwrócona. Niestety sukcesy w tej dyscyplinie osiągają jedynie nieliczni, i dobicie się do ich grona wymaga rzeczywiście bardzo ciężkiej pracy. Jednak nie każdy ma być wybitnym tenisistą, większości osób zdecydowanie wystarczy sama radość z gry z przyjaciółmi.

Jeżeli ktoś będzie chciał raz na jakiś czas wyjść na kort, to powinien pomyśleć o kupnie swojej rakiety. Rakiety tenisowe dla początkujących zbyt dużo nie kosztują, już za sto pięćdziesiąt czy dwieście złotych można kupić dość dobry sprzęt, którym spokojnie da się kilka lat grać (jak dobrać sprzęt teniosowy). Zdecydowanie ważniejsze od ceny jest dopasowanie rakiety do sylwetki i stylu gry. Jeżeli się nie ma w tej kwestii praktyki, to dobrze zdać się na wsparcie doświadczonego sprzedawcy w sklepie ze sprzętem tenisowym.

Zdecydowanie należy odradzić kupowania sprzętu przez internet, raczej warto ją odpowiednio przymierzyć, czy spasuje. Właściwie dopasowana rakieta jest bowiem bardzo ważna już od początku, pozwala bowiem na należyte utrwalenie odpowiednich chwytów i ułożenia ciała (sprawdź przykłady).

Czy poszukujesz na stronie kierunkowskazy motocyklowe led czegoś wyjątkowo interesującego? Namawiamy więc do kolejnego artykułu. Należy tylko wejść w podany link.

Natomiast jeśli ktoś nie wie jeszcze, jaki charakter gry mu pasuje, to może chwilę poczekać i zagrać na pożyczanych rakietach, dzięki temu za jakiś czas będzie mu znacznie łatwiej wybrać.