Posted in Ekstremalnie

Jak właściwie przygotować własne ciało do wysiłku triathlonowego?

Powszechnie wiadomo, że w szerokim zakresie pojmowany sport jest czynnikiem, jaki może wywrzeć niezmiernie pozytywny wpływ na stan naszych organizmów. Przyjęło się uniwersalnie mawiać, że zdrowy człowiek, który w istotny sposób troszczy się o własną sprawność fizyczną może bez problemu pokonywać każdego typu przeszkody mogące pojawić się na jego drodze. W tym miejscu należy zauważyć, że formy naszej codziennej aktywności ruchowej przybierają coraz to bardziej różne formy.

pływanie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór dyscypliny, jaką chcemy uprawiać jest w sporej mierze uzależniony wyłącznie od naszych subiektywnych oczekiwań. Praktyka klarownie ukazuje nam dodatkowo, że chętnie decydujemy się na skrajny wysiłek, który z jednej strony może stanowić dla nas olbrzymie wyzwanie, niemniej jednak będzie źródłem ogromnej satysfakcji. Przykładem takiej dyscypliny, która wymaga od nas sporego przygotowania oraz zaangażowania to triathlon. Jest to swego rodzaju połączenie kilku dyscyplin wyjątkowo popularnych pośród naszego społeczeństwa, czyli biegania, pływania i dodatkowo jazdy rowerowej. Jego kwintesencją jest pokonanie w jak najkrótszym czasie wskazanej trasy, jaka dla wielu z nas może wydawać się całkowicie nie do pokonania. Jakim sposobem musimy się w takim razie przygotować do triathlonu?

bieganie

Autor: iStock
Źródło: iStock
Na samym początku jesteśmy zobowiązani wygospodarować sobie dużą ilość wolnego czasu, która będzie poświęcona w następnej kolejności na trening. Należy spostrzec, że to właśnie stosowny trening będzie w stanie zapewnić nam zarówno przejście triathlonu, jak i osiągnięcie należytego wyniku. Do realizacji takiego założenia niewątpliwie nieodzowny będzie nam plan treningowy triathlon – . Powinien on zostać przygotowywany przez specjalistów, jacy będą w stanie stosownie rozłożyć natężenie rozmaitych ćwiczeń, co oczywiście bezpośrednio przełoży się na sukcesywne powiększanie naszej sprawności. W naszych działaniach powinniśmy niemniej jednak koniecznie wykazać się cierpliwością oraz konsekwencją, jaka będzie miała istotne znaczenie.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do równie interesujących postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę sandały teva i oglądaj to, na co masz ochotę.

Umiejętności naszego organizmu będą bowiem zwiększały się z upływem czasu. Stanowczo najbardziej trudnym doświadczeniem będzie pokonanie triathlonu po raz pierwszy, jednakże w czasie przyszłym sytuacja wyraźnie się poprawi.