Posted in Sprzęt dla sportowców

Jak szybko zmienić własne życie, czyli przygotowanie do thriatlonu

Aby prezentować się dobrze, musimy czuć się dobrze. By to osiągnąć, niezwykle ważne jest zwracanie uwagi na codzienne przyzwyczajenia. Spożywanie posiłków w biegu, nerwy, piwo, papierosy czy nocny tryb życia mają mocny wpływ na stan naszego organizmu. Przewlekłe zmęczenie,forsowanie ciała i niedobór czasu na odpoczynek może prowadzić do licznych groźnych schorzeń, co wpłynie niekorzystnie na poziom zadowolenia z życia. Jeśli chcesz poprawić swoje samopoczucie, a tym samym korzystnie wpłynąć na własną aparycję, warto pozbyć się złych nawyków, lub przynajmniej spróbować zminimalizować się go zdrowego minimum.

Spora część społeczeństwa, poszukując szczęścia, postanawia kompletnie odmienić swoje życie. Jedni zmieniają pracę, inni zaczynają uczyć się nowych rzeczy, jeszcze inni decydują się oddać sportowym wyzwaniom i postanawiają rozpocząć przygotowanie do thriatlonu.

Najbardziej ekonomicznym z znanych rozwiązań będzie codzienne bieganie. Zaopatrują się w sportowe buty, które zamortyzują uderzenia obuwia o ziemię zdecydowanie zwiększymy komfort biegu, przez co mamy szansę zmniejszyć szansę wystąpienia ewentualnej kontuzji. Eliminując główne zagrożenie, czyli obciążenie kolan, bieganie staje się najlepszym sportem dla ludzi w każdym wieku, wpływając na poprawienie formy całego ciała, poprawienie samopoczucia przez wzrost poziomu hormonu szczęścia we krwi, przy czym jest kompletnie darmowy, ponieważ nie wymaga żadnego karnetu na siłownię czy specjalistycznego sprzętu.
Jak sama nazwa wskazuje thriatlon jest połączeniem trzech dyscyplin sportowych. Składające się na niego bieganie, jazda na rowerze i pływanie są sportami bardzo wymagającymi, dlatego przygotowanie pełni tak istotną rolę w przypadku tego sportu.

W przypadku pływania, niezależnie od tego, czy będzie to dystans długi bądź krótki, trening powinien być praktykowany przez cały rok, co jest silnie powiązane z utrzymaniem techniki pływania oraz pozytywnym wpływem trenowania pływackiego na bieganie. Oni przygotują Cię do thriatlonu