Posted in Sprzęt dla sportowców

Jak pływać

Pływanie może być traktowane jako aktywność fizyczna lub zabawa, a więc metoda spędzania wolnych chwil. Umożliwia spalanie sporej ilości kalorii, a także wzmacnianie mięśni w całym organizmie.

Aktualnie coraz większa liczba osób preferuje ten rodzaj wysiłku fizycznego, chociażby dla odpoczynku po całym dniu siedzącej pracy. Pływanie (pływanie dla dzieci kraków) jest też często wybieraną aktywnością na wakacjach, zwłaszcza jeżeli spędza się je na wybrzeżu czy nad jeziorem. Nauka pływania nie jest specjalnie kłopotliwa, o ile określona osoba nie ma silnego strachu przed głęboką wodą. Ogólnie najkorzystniej, gdy nauka przebiega we wczesnych latach życia, później ta umiejętność nie ulega zapomnieniu. Zarówno do nauki, jak i do pływania na basenach konieczne są charakterystyczne elementy, dzięki którym pływanie staje się prostsze i daje więcej radości- .
pływanie

Autor: isox4
Źródło: http://www.flickr.com

Elementy ochronne

Pływalnie zaliczają się do bardzo specyficznych miejsc. Woda w basenach jest chlorowana, więc może niekiedy powodować alergie. Pomocnym dodatkiem bywa okulary pływackie, w szczególności dla osób mających wrażliwe oczy. Poza tym okulary takie czynią nurkowanie (nurkowanie w gdańsku) łatwiejszym. Na chwilę obecną można nabyć przykładowo okulary tego rodzaju posiadające szkła korekcyjne, dzięki czemu mogą ich używać też osoby z wadami wzroku. Typowym elementem spotykanym na pływalniach jest także czepek pływacki. Jest on wykonany z cienkiej gumy w rozmaitych kolorach. Przeciwdziała wpływaniu wody do uszu oraz moczeniu włosów, co jest bardzo wygodne. Niektóre baseny mają obowiązek używania czepka w celu zapobiegania zanieczyszczenia wody przez włosy- czytaj tu.


Do nauki pływania

pływalnia

Autor: Chris Grazioli
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka pływania zwykle w większości ma miejsce z wykorzystaniem różnorodnych akcesoriów. Oczywiście za każdym razem musi odbywać się pod kontrolą doświadczonego ratownika. Tego typu akcesoria pomagają w utrzymaniu się na wodzie, a wykorzystywane są przede wszystkim przez najmłodszych. Są to przykładowo tak zwane makarony, czyli długie tyczki z pianki pływającej na wodzie. Dla najmniejszych dzieci potrzebne są niekiedy także akcesoria dmuchane w postaci kół czy zabawek w kształcie zwierzątek, a także tak zwanych motylków zakładanych na ramiona. Dostępne są także specjalne nieprzemakalne pieluszki dla najmłodszych dzieci.