Posted in Zdrowy tryb życia

Jak odpowiednio zadbać o zdrowie i biel swoich zębów

Starając się co raz lepiej troszczyć się o higienę jamy ustnej, sięgamy po co raz nowsze roziwązania. Na dzień dzisiejszy mamy ogromną ilość wiedzy o tym, w jakim sposób utrzymać zęby w dobrej kondycji. Publikuje się co raz więcej treści oraz informacji mówiących o nowinkach naukowych oraz najświeższych odkryciach w nauce. Pojawia się także wiele nowoczesnych sprzętów do utrzymania higieny jamy ustnej.

wybielanie

Źródło: arsdental.pl

Od dziecka edukowano nas o tym, żeby regularnie dbać o zdrowe zęby. Myć je nie tylko po każdym jedzeniu, ale również przed spaniem oraz przed pierwszym posiłkiem rano. Jeśli szczotkujemy zęby zaraz po obudzeniu się rano, unikamy sytuacji, że wraz z pierwszym pokarmem połkniemy wszystkie bakterie, jakie podczas spania się zalęgły w naszej jamie ustnej. Z kolei czyszcząc uzębienie przed snem ograniczamy naturalnie ryzyko działania bakterii w nocy.

Oprócz regularnym myciem jamy ustnej należy także pomyśleć o jakości takich działań. Szczotkowanie jamy ustnej powinno trwać co najmniej kilka minut i bardzo istotne jest zachowanie odpowiednich ruchów szczoteczką. Aby nie zedrzeć szkliwa należy szczotkując uzębienie wykonywać ruchy jak najbardziej owalne. Zęby boczne myjemy wykonując ruchy od góry do dołu i zataczając okręgi. Przez takie działanie unikniemy sytuacji, kiedy ruch jest ciągle w kierunku przód-tył. Taki sposób jedynie przyczyni się do tego, że szkliwo będzie się ścierać, bo będziemy wykonywać ruch w jednym kierunku. Zęby należy czyścić wykonując ruchy jak najbardziej owalne oraz ruchy na zewnątrz. Tego typu świadome szorowanie zębów wymaga od nas więcej wysiłku oraz skupienia. Specjalistyczne porady na http://www.aurident.pl/.

ludzie z białymi zebami

Źródło: arsdental.pl

Co raz częściej ukazują się na rynku urządzenia, dzięki którym co raz łatwiej pozbędziemy się bakterii i utrzymamy zęby w dobrym stanie. Zakup takich sprzętów bywa kosztowny, ale jest to inwestycja, która ograniczy wydatki na dentystę. Ostatnim hitem w stomatologii jest domowa szczoteczka megasonex, która nie tylko czyści zęby ale także działa na nie ultradźwiękami o takim natężeniu, że bakterie od tego giną.

Jest to znakomite rozwiązanie dla każdego, komu zależy na zdrowych zębach. Przemysł stomatologiczny rozwija się bardzo prężnie i także w gabinetach dentystycznych typu http://www.aurident.pl/kontakt.html co raz częściej spotykamy nowoczesne rozwiązania. Używanie co raz nowszych szczoteczek w domu oraz nowoczesny sprzęt w gabinetach dentystycznych, taki jak np. nowoczesna lampa philips zoom przyczyniają się do tego, że utrzymanie higieny jamy ustnej staje się coraz przyjemniejsze, ale przede wszystkim jest także bardziej skuteczne i prostsze.