Posted in Sprzęt dla sportowców

Jak dobrać rakietę tenisową do swoich potrzeb?

Tenis jest sportem na chwilę obecną coraz popularniejszym. Jeszcze jakiś czas temu w Polsce panowało zwykle zdanie, że jest to dziedzina jedynie dla bogatych osób, czyli w pewnym sensie elitarna. To zjawisko z wolna się odwraca i aktualnie coraz więcej osób najmłodszych i starszych próbuje swoich sił na w tenisie. Tenis bez wątpienia jest dyscypliną wymagającą sporej energii, a do tego wyrabiającą koncentrację i kondycję.

tenis

Autor: Steven Pisano
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też niektóre osoby podejmują decyzję o nauce gry w tenisa dla wypracowania wymarzonej sylwetki. Tenis należy bowiem do tego rodzaju dyscyplin, przy których gracz się bardzo męczy i w ten sposób spala dużą liczbę kalorii. Nauka gry w tenisa zwykle nie jest bardzo długa i kłopotliwa, oczywiście bardzo dużo zależy jednak od kondycji zawodnika.

Ta rekomendowana witryna, posiada pokrewne dane na omawiany wątek, więc nie zwlekaj, a zgłąb w szczegółach aktualności na to zagadnienie.

Dla zawodników, którzy grają od wielu lat i są w tym na wysokim poziomie, coraz większą wagę ma sprzęt wykorzystywany podczas meczów. U niektórych już na samym początku rodzą się pytania, przede wszystkim o kupno odpowiedniej rakiety tenisowej.

Czynniki, jakie należy brać pod uwagę

Rakieta do tenisa jest przyrządem, którego wybór wymaga rozważeniu wielu kwestii. Oczywiście dla wielu osób podstawową kwestią ograniczającą jest zasobność portfela (sprawdź rakiety do tenisa od Na szczęście rakiety do tenisa prezentują znaczną rozpiętość cenową i szczególnie amatorzy nie muszą od razu kupować tych najdroższych. Również za niższą cenę można

tenis

Autor: adidas
Źródło: adidas

dobrać profesjonalną rakietę. Jej parametry uzależnia się w pierwszej kolejności od częstotliwości grania. Jasne jest, że dla osoby grającej raz na jakiś czas właściwym wyborem będzie rakieta tańsza. Poza tym ważna jest również płeć gracza i wiek, inne są bowiem rakiety dla dzieci, a osmienne dla dorosłych.

Dla doświadczonych zawodników

Amatorzy tenisa, którzy grają już od wielu lat, zazwyczaj sami powiadają wiedzę jaki sprzęt kupować do swoich możliwości. Oprócz tego sportowcy zawodowi najczęściej mają swoje wybrane modele, do których są przyzwyczajeni. Należy dodać, że rakiety bardzo dobrej jakości i znanych marek zazwyczaj mają też odpowiednio wysokie ceny. Niektóre z nich sięgają nawet pułapu kilku tysięcy złotych – -> przejdź na