Posted in Sprzęt dla sportowców

Dzięki kamerze sportowej można efektywnie filmować swoje osiągnięcia ekstremalne

Sport jest zajęciem obfitującym we wrażenia i ciekawym, zapewnia wiele interesujących przeżyć. Niektórym osobom zależy na tym, aby swoje wyczyny sportowe filmować i móc później podziwiać na spokojnie, wymieniać się przeżyciami z innymi sportowcami lub po prostu zachować na pamiątkę. W takiej chwili doskonale spisują się kamery sportowe. Są one dobrym wyborem w wypadku sportów wyczynowych, jak wspinaczka wysokogórska, spływy pontonowe czy skoki na bungee.

Sporty wodne

Autor: chris walker
Źródło: http://www.flickr.com
Czemu akurat ten model?
Można sądzić, że do filmowania wyczynów sportowych całkowicie wystarczy normalna kamera. Na pewno byłoby to prawdą w przypadku filmowania z trybun meczu piłki nożnej, ale kiedy rozchodzi się o sporty wyczynowe, optymalnym rozwiązaniem okaże się fachowa kamera sportowa. Jej parametry użytkowe sprawiają, że jest ona odporna na wpływ czynników zewnętrznych, jak woda czy ostre promieniowanie. Ponadto kamera sportowa posiada funkcję montażu na kasku, kierownicy motocykla lub nartach, co stwarza sposobność uchwycić obraz z doskonałej i bardzo wiernej perspektywy.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst umieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej wypożyczalnia sprzętu snowboardowego białka tatrzańska tutaj, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Akcesoria Sony nadal najchętniej wybierane
Zakup kamery sportowej jest kwestią dość trudną, gdyż od zakupionego aparatu zależy klasa filmu oraz możliwości filmowania. Im wyższą jakość ma aparat, tym lepiej zapisze on niezwykłe wyczyny, jakie stają się udziałem filmującego. Przy wyborze kamery warto uwzględnić szybkość, z jaką tworzony jest film, a także czy sprzęt posiada elektroniczny stabilizator obrazu. Oczywiście kamera musi być wodoszczelna. Wśród kamer sportowych znacząco wyróżniają się akcesoria Sony, do których wielu użytkowników ma duże zaufanie.

Kamera zaprojektowana z myślą o ekstremalnym sporcie
Fachowcy są jednak zgodni, że najlepsze kamery typu Point-of-View, produkuje firma GoPro, twórca kamer sportowych z serii Hero. Debiutujący w roku 2014 model GoPro Hero 4 black może pochwalić się doskonałymi walorami, które umieszczają go w ścisłej czołówce. Kamera ta jest dość droga, ale może poszczycić się bardzo świetnymi cechami, między innymi szybkością filmowania w dobrej jakości, elektroniczną stabilizacją obrazu, Wi-Fi, Bluetooth oraz ekranem dotykowym.