Posted in Sprzęt dla sportowców

Dobry strój i wyposażenie do rozrywki w tenisa umożliwi bezpieczeństwo, komfort i cudowną zabawę

Osoby grające w tenisa wyśmienicie wiedzą o niezbędności słusznego ubioru czy też wyposażenia, jeśli wybierają się na korty tenisowe. Buty tenisowe są najistotniejszą częścią ubrania u tenisisty.

sprzęt sportowy

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Słuszne buty do tenisa zapewniają bezpieczeństwo, równowagę czy też poczucie wygody. Tenisista jest narażony na sporo urazów, dlatego dopasowane, lekkie oraz solidne obuwie w czasie rozrywek to podstawa. Co najważniejsze obuwia powinny posiadać solidną podeszwę, gdyż tenisista jest w stałym biegu oraz musi dobiegać do piłki. Związku z tym buty do tenisa powinny wyjątkowo dobrze utrzymywać stopę, środek powinien być zaopatrzony w specjalne wkładki z pianki, zagwarantować amortyzację oraz być odporne. Budowa butów powinna chronić przed urazami, dlatego dokładnie trzymać piętę, ścięgno Achillesa czy też kostkę. Powinny być dopasowane, aby tenisista mógł bez ograniczeń poruszać się czy też odczuwać wygodę. Należy także pamiętać, że tenisista jest w ciągłym ruchu, biega oraz podskakuje, dlatego buty tenisowe powinny być wyposażone w system, który będzie amortyzował wstrząsy. Na rynku mamy sporo propozycji rzeczywiście porządnych butów do tenisa luksusowych firm, na przykład Adidas, Babolat, Nike, Asics, etc. Należałoby też (szczegółyna ten temat: dalej) napisać parę słów o piłkach do tenisa. Jest tenis stołowy czy też tenis ziemny, w takim razie należałoby rozróżniać piłki do tenisa. Do tenisa stołowego piłki są zrobione z użyciem celuloidu, o wadzę około 2,7 grama i wielkości 4 cm. Tak utworzone piłeczki prawidłowo się odbijają.

nasza strona internetowa

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem do tenisa ziemnego są piłeczki ciśnieniowe, piłki bezciśnieniowe czy też piłeczki gąbczaste. Piłki do tenisa ciśnieniowe utworzone są do gry meczowej, a też do rozrywek szkoleniowej, a piłki bezciśnieniowe, przeznaczone są tylko do treningu. Bezciśnieniowa piłeczka odbija się dalej oraz jest cięższa, a trwałość tej piłeczki jest większa niż piłki z ciśnieniem. Lecz piłeczki gąbczaste zaplanowane są dla dzieci. Piłeczki gąbczaste są dużo wolniejsze i odbijają się niżej. Lecz pośród piłek ciśnieniowych dostępne są również piłki dla najmłodszych o obniżonym prawidłowo ciśnieniu.