Posted in Bez kategorii

Dieta wątrobowa: W jaki sposób jeść, gdy borykamy się z problemami wątroby?

Dieta wątrobowa to perfekcyjne rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemami wątrobowymi. Najistotniejsze jest, aby posiłki były lekkostrawne. Ten sposób odżywiania pozwoli na zregenerowanie wątroby po zapaleniach lub nawet marskości. Warto pamiętać, że na kłopoty z wątrobą mogą wpływać także inne czynniki, jak stresujące życie bądź nieodpowiednia dieta.

Co robić, by poczuć się dobrze?

Szczupła sylwetka, dieta

Autor: Dmitry Sunagatov
Źródło: Fotolia.com

Po pierwsze zanim rozpoczniemy stosowanie diety, należy dowiedzieć się jakie są zalecenia podczas jej stosowania. Powinno się zjadać 4-5 posiłków w ciągu dnia. Porcje muszą być nieduże, poza tym nie powinno się jeść gorących dań. Śniadanie trzeba zjeść do godziny po przebudzeniu, natomiast ostatni posiłek dnia – 2-3 godziny przed snem. Od razu po jedzeniu nie wolno pić. Pomiędzy posiłkami najkorzystniejsza do picia będzie woda lub herbata owocowa i ziołowa. Niezwykle istotne jest pomijanie ostrych przypraw oraz oczywiście alkoholu i papierosów.

Należy pamiętać o spożywaniu warzyw i owoców, jednak owoce nie są odpowiednią opcją na posiłki przygotowywane wieczorem. Co jest zalecane podczas diety? Wbrew pozorom dozwolonych składników jest naprawdę wiele, a posiłki mogą być różnorodne. Warto spożywać między innymi: chude mięso, twaróg, masło, owoce, koktajle owocowe, biszkopty, pieczywo pszenne oraz żytnie, jajka (jednak najkorzystniej ugotowane na miękko), ryby i mięsa gotowane na parze lub gotowane. Z całą pewnością należy unikać wszystkich napojów gazowanych, kawy, słodyczy, alkoholu (sprawdź również – czy można wyjść z alkoholizmu bez terapii) i papierosów, tłuszczu i octu.

Jeżeli chodzi o warzywa, nieodpowiednie będzie spożywanie papryki, ogórka, kapusty oraz czosnku i cebuli. Zupa cebulowa krem nie jest więc odpowiednim posiłkiem, jednak jeśli interesuje nas dieta wątrobowa przepisy są naprawdę różnorodne i z pewnością zastąpimy lubiane wcześniej pożywienie.

Co możemy przygotować? Dla miłośników słodyczy perfekcyjna będzie zupa owocowa.Receptura jest bardzo prosta, trzeba przygotować jedynie wodę, owoce, mąkę ziemniaczaną i cukier (www).

Dodatkowo doskonałymi przepisami w czasie stosowania diety będzie na przykład zupa ziemniaczana, różnego typu surówki (należy jednak nie zapominać o pomijaniu kapusty) czy ryż z jabłkami. Wszyscy znajdą coś dla siebie. Warto jedynie stale mieć na uwadze składniki, których z pewnością powinno się unikać. To jeden z kluczy do sukcesu.

Jeżeli czujemy się ociężale i źle, mamy też pewność, że przyczyniła się do tego wątroba, warto zastosować odpowiednią dietę.

Pokrewne dane znajdują się tu – więcej zobaczysz na stronie, którą także należy odwiedzić. Naturalnie jeżeli ta tematyka jest dla Ciebie godna uwagi.

To doskonały sposób na to, aby poczuć się o wiele lepiej. Warto korzystać z takiej możliwości.