Posted in Zdrowa dieta

Czy herbata jest zdrowa – plusy i minusy oraz wspomnienie o earl grey

Gdy robi się chłodno albo czujemy się przeziębieni, często sięgamy do gorącą herbatę z dodatkami. Liczymy na to żeby nas ogrzała i usunęła wszystkie niepożądane dolegliwości. Niektóry ludzie piją ją wręcz nałogowo. Czy jest to zdrowe?

herbata

Autor: insatiablemunch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli twoja ciocia lub prababcia namawiały cię do picia herbaty po obiedzie, miały rację. Pewne związki zawarte w tego typu napoju usprawniają pracę układu pokarmowego oraz zapobiegają biegunkom. W dodatku działają moczopędnie, w związku z czym nasz organizm jest oczyszczany z toksyn. To nie jedyne zalety herbaty. Posiada w swoim składzie mnóstwo przeciwutleniaczy, uważa się nawet, że działa antynowotworowo. Dzięki zawartej w niej teinie, zwiększa energię, a organizm reaguje zbliżenie, jak na kofeinę. Boli cię głowa?

Napij się herbaty, która likwiduje tę dolegliwość. Istnieje wiele jej odmian, czerwona pomoże w odchudzaniu, zielona oczyści organizm, czarna będzie idealna dla miłośników mocno zaparzanej herbaty, z kolei biała będzie najlżejsza. Jeżeli kochasz owoce, zdecydowanie musisz wybrać smaki owocowe. Warto wspomnieć o wspaniałym smaku herbaty earl grey. Specyficzny aromat to działanie bergamotki – rośliny, której małe kwiaty zbiera się i robi ekstrakt. Earl grey zawiera naprawdę mocne przeciwutleniacze, oprócz tego pobudza i dodaje energii – sklep Magia Orientu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, istnieje niezła witryna (https://bioplanet.pl/swieze-owoce-i-orzechy/pk205) o identycznej tematyce, jaką należy zobaczyć. To idealny moment więc zrób to!

Poza tym po wypiciu tego rodzaju herbaty mamy o wiele lepszy nastrój. Pomoże również w kłopotach żołądkowych oraz usprawni pracę jelit. Zawiera fluor, tak że wzmocni zęby (zdjęcie panoramiczne zębów) i będzie chronić je przed próchnicą. Zwalcza także infekcje występujące w jamie ustnej. Doskonale smakuje z odrobiną mleka. Oprócz wielu zalet, herbata ma i wady, z którymi z całą pewnością należy się zapoznać. Po pierwsze możesz się bardzo od niej uzależnić.

Objawem tego stanu nie będzie wyłącznie picie wielu filiżanek dziennie. Objawia się nadmierne pobudzenie i poczucie nieuzasadnionego lęku. Jeśli pijesz naprawdę dużo takiego rodzaju napojów, twoja pamięć może się pogorszyć. Jednym z ulubionych połączeń jest napar z dodatkiem cytryny. Nie jest to zdrowe i może sprzyjać powstawaniu choroby Alzhaimera. Dodatkowo popijanie tabletek herbatą może osłabić ich efekt bądź przeciwnie – wzmocnić, co doprowadzi do powikłań.

W przypadku herbaty, podobnie jak w rzeczywistości wszystkiego, potrzebny jest umiar. Spożywanie jej litrami nie przyniesie niczego dobrego. Warto pamiętać, że najbardziej odpowiednią ilością będą dwie filiżanki. W przeciwnym razie zamiast pomagać, napój może szkodzić. Dbaj o zdrowie i spożywaj zalecane ilości.