Posted in Bez kategorii

Członkostwo w Unii Europejskiej – najróżniejsze typy dotacji, które można otrzymać

Odkąd Polska została członkiem Unii Europejskiej rodzimi przedsiębiorcy mogą starać się o różnego rodzaju dotacje. Znaczna część z tych dotacji to fundusze o charakterze bezzwrotnym. Przedsiębiorcy zainteresowani dopłatami unijnymi mogą dostarczyć wnioski do Regionalnych Programów Wojewódzkich. Dostępne są one na terenie wszystkich województw. Każde województwo dostaje inną kwotę funduszy, każde województwo ustala również odrębne terminy, po których nie są już przyjmowane wnioski o dotacje unijne.

pieniądze

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj przyjmowanie wniosków rusza na początku roku, najpóźniej w kwietniu bądź w maju – CenaBiznesu. Dotacje unijne mogą być przyznane przedsiębiorcom , którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność, ale również tym, którzy są właścicielami firm działających od co najmniej od dwunastu miesięcy. Są również dotacje , które kierowane są specjalnie do osób bezrobotnych. Do obowiązków przedsiębiorcy należy wystawianie rachunków osobom, które skorzystały z ich usług. Klientom indywidualnym rzadko wystawiana jest faktura VAT. Wspomniana faktura (sprawdź programy fakturowanie) VAT jest naprawdę szczególnym rachunkiem. Znajduje się na niej bardzo dużo informacji, między innymi nazwa i adres zarówno osoby sprzedającej, jak i kupującej. Rozwój cywilizacji sprawił, że rozwinęło się mnóstwo chorób o charakterze globalnym. Choroby cywilizacyjne to choroby , które człowiek zna od dawna – kiedy mogę wystawiać fakturę vat. W zdecydowanej większości przypadków na choroby cywilizacyjne zapadają mieszkańcy krajów wysoko rozwiniętych. W grupie tych państw jest również Polska.

euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród chorób określanych jako cywilizacyjne na jednym z pierwszych miejsc znalazły się zawał serca, udary mózgu i cukrzycę. Za wiele z tych chorób odpowiedzialne jest zabrudzone środowisko, w którym przyszło nam żyć. Za część winę ponosimy sami. Wiele osób zagrożonych bądź już chorujących na choroby o charakterze cywilizacyjnym to osoby , które zmagają się z nadwagą lub otyłością – strona tutaj. Nadwaga oraz otyłość to natomiast konsekwencja siedzącego trybu życia i błędów żywieniowych. W w naszym codziennym jadłospisie jest za mało mało owoców i warzyw, za to zbyt dużo tłuszczy, soli i wysoko przetworzonej żywności. Do powstania chorób o charakterze cywilizacyjnym przyczynia się także palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, nadmiernie stresujący tryb życia. Bardzo dużo chorób cywilizacyjnych prowadzić może do zgonu pacjenta. Z tego powodu tak ważne jest, by zrobić wszystko, aby uniknąć choroby.