Posted in Sprzęt dla sportowców

Czemu korzystnie wykonywać regularne ćwiczenia? Co nam gwarantuje aktywność fizyczna? Jakie są największe zalety?

Z różnorodnymi ćwiczeniami, uprawianiem sportu oraz wszelkiego typu aktywnością jest tego rodzaju problem, iż bardzo trudno się do tego zabrać. Jednakowoż faktycznie dobrze, ponieważ tego rodzaju aktywność bardzo dobrze wpływa na samopoczucie, powoduje, iż mamy chęć żyć.

ćwiczenia na świeżym powietrzu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórych na pewno ciężko do tego przekonać, ale na szczęście mamy powody, jakie każdego mogą przekonać. W czasie ćwiczeń np. organizm wytwarza tak zwane hormony szczęścia, czyli endorfiny. Są one odpowiedzialne za świetny nastrój, w którym jesteśmy po treningu. Na pewno więc większa ilość ruchu to mniejsza ilość stresu. Po każdym treningu czuć, że było warto. Wysiłek fizyczny bez wątpienia mobilizuje układ immunologiczny.

Dla wzmocnienia organizmu najbardziej odpowiednie są sporty wytrzymałościowe, jak aerobik lub szybkie pływanie, najkorzystniej uprawiane dwa-trzy razy w tygodniu. Organizm w czasie takich ćwiczeń będzie dotleniony, gdyż pęcherzyki płucne bardziej błyskawicznie wydalają szkodliwy dwutlenek węgla. Ponadto, do komórek organizmu może dochodzić bardziej znaczna dawka tlenu, to sprawia, iż poprawia się praca wszystkich narządów.
Wiadomo, że tego typu ćwiczenia wykonujmy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a także warto korzystać z pomocnych gadżetów, jak opaska fitness- więcej pomocy.

Jeśli potrzebne Ci następne źródło inspiracji, zajrzyj koniecznie pod ten link. Przeczytasz w tamtym miejscu artykuły napisane przy wykorzystaniu zbliżonej retoryki.

Fizyczny wysiłek nie tylko przysłuży nam się modelując sylwetkę i spalając kalorie, ale dodatkowo spowoduje, że nawet po zakończeniu treningu będzie spalał więcej kalorii. Najbardziej korzystnie zobrazować to na tego typu przykładzie, że parę godzin po skończonych ćwiczeniach, kiedy siedzimy wygodnie w fotelu, nasz organizm bez przerwy spala niepotrzebne kalorie. To wartość, jakiej nie można przecenić.

kobiety biegające po parku

Autor: iStock
Źródło: iStock
Oczywistą zaletą fizycznych ćwiczeń jest również bardziej korzystny wygląd, bo nie ulega wątpliwości, że regularna aktywność wpływa na tę sferę. To bardzo ważne, gdyż zwiększa naszą samoocenę, więc czujemy się w lepszej formie. Aktywność to też łączenie przyjemnego z pożytecznym, przykładowo jak lubimy pływać to dobrze kupić aparat wodoszczelny, żeby uwieczniać fantastyczne podmorskie życie- ceneo. Zyskujemy więc na zdrowiu, a także wzbogacamy nasze zdolności poznawcze i ogólnie mniej się nudzimy.