Posted in Sprzęt dla sportowców

Co trzeba wiedzieć zanim rozpoczniesz grę w tenisa?

Tenis ma wyjątkowo długą, sięgającą czasów średniowiecza historię. Sport ten bardzo szybko zdobył popularność na terenie całego kontynentu europejskiego. Aktualnie także jest sportem cieszącym się popularnością i chociaż kiedyś określano go mianem kry królewskiej nie jest obecnie dostępny tylko dla elit.

Aby zacząć grać w tenisa, potrzebny jest konkretny sprzęt: piłki do tenisa, rakieta tenisowa, odpowiednie buty. Piłki do tenisa są tak samo ważne, jak solidne buty tenisowe i rakieta. Obowiązujące przepisy regulują jaką barwę powinny mieć piłki do tenisa, średnicę i ciężar. Do gry w tenisa powinno się używać wyłącznie piłek mających żółty lub biały kolor. Jeśli chodzi o ich ciężar, to nie może on być większy niż 58, 5 grama. Natomiast maksymalna akceptowalna średnica piłek do tenisa wynosi 6,67 centymetrów.

Do lamusa przeszły czasy, kiedy na korcie zobaczyć można było zawodników ubranych tylko w białe stroje. Aktualnie niczym nadzwyczajnym nie są kolorowe stroje tenisowe. Na biało ubranych zawodników zobaczyć można tylko na meczach, które mają miejsce na kortach Wimbledonu – jednej z dzielnic Londynu. Rozpoczynając grę w tenisa, trzeba zastanowić się nad kupnem wysokiej jakości butów – zobacz, jak wygląda profesjonalna piła do tenisa. Buty do tenisa muszą mieć przede wszystkim głęboki bieżnik, który uchroni przed poślizgami w trakcie meczu.

zerknij na ofertę Novasport

Autor: K.M. Klemencic
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas gry w tenisa obowiązują rzecz jasna konkretne przepisy, które określają nie tylko zasady gry, wymiary piłek tenisowych, ale również wymiary kortu. Mecze tenisowe rozgrywa się na korcie ziemnym, którego długość wynosi 23,77 metrów, a szerokość 8,23 metrów. Środek kortu dzieli się na dwie części siatką , którą zawiesza się na wysokości 91,4 cm. Nauka gry w tenisa wymaga rzecz jasna bardzo dużo cierpliwości.

Każdy gracz, który zaczyna swoją przygodę z tą dyscypliną sportu musi się nauczyć, jak właściwie pracować nogami, ale też mnóstwa uderzeń i chwytów. Nie powinno jednak zrażać się pierwszymi niepowodzeniami. Przy odrobinie cierpliwości na pewno każdemu uda się opanować zasady gry w tenisa. Nawet największe gwiazdy tego sportu zaczynały swoje największe sukcesy od porażek.

Jeżeli podoba Ci się wpis, który w tym momencie widzisz, to na pewno zabsorbuje Cię także ten portal. On również prezentuje pokrewny temat.

Tenis jest grą , w którą grać mogą wszyscy, pomaga zachować piękną i pozbawioną zbędnego tłuszczyku sylwetkę. To gra, która korzystnie wpłynie na całe ciało i kondycję organizmu.