Posted in Zdrowy tryb życia

Ciężka sytuacja? Warto zdać się na rady psychologa, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z nowej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przytrafiają się każdemu. Jednak różni ludzie, inaczej sobie z nimi radzą. Co więcej – jedna i ta sama sytuacja może być różnie odbierana i interpretowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą przeżywać porażkę i narzekać na swoją sytuację. Rzecz jasna to, czy mamy tendencję do depresyjnych myśli zależy od przeróżnych czynników.

Terapia psychologiczna

Autor: Mike Renlund
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko nasz charakter, ale także nasze dotychczasowe doświadczenia i napotkani ludzie uczą nas poszczególnych zachowań i reakcji.

Hej, sprawdź to (https://e-herbata.pl/), jeżeli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Taka jest jest już nasza natura, jednak warto dążyć do tego, by nie ulegać przyzwyczajeniom i usiłować spoglądać na każdą sytuację z nowej perspektywy, w myśl zasady, że jeżeli coś wydarzyło się tysiąc razy nie znaczy, że wydarzy się i tysiąc pierwszy raz. Aczkolwiek jak, to na ogół bywa, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Każdy nawet prawdziwy optymista i człowiek pozytywnie nastawiony do świata ma czasem momenty „załamania”.

To jak sobie radzimy w tego rodzaju momentach jest oczywiście indywidualną sprawą, jednak już w momencie, gdy nie możemy sobie poradzić, powinniśmy dla własnego dobra zdecydować się na pomoc ze strony profesjonalisty. Psycholog z Katowic jest przydatny właśnie w takich sytuacjach. Wiele osób stara się rozwiązywać swoje kłopoty i sytuacje depresyjne na własną rękę, zakładając, że są jedynymi odpowiedzialnymi za to zadanie. Jednak, jak pokazuje praktyka, już najzwyklejsza rozmowa z drugą osobą, może dużo zdziałać, ponieważ zaczynamy patrzeć na problem także z innej strony. Jeśli nie mamy bliskiego przyjaciela lub nie mamy jak zwierzać się nikomu z naszych bliskich, warto zdać się na rady psychologa, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam zobaczyć nasze życie z innej perspektywy.

W życiu liczy się umiejętność rozwiązywania problemów, dokonywania wyborów i sprostania sytuacjom, wymagającymi od nas sporego zaangażowania. Nie zawsze jesteśmy uczeni jak sobie w takich sytuacjach radzić i nie powinniśmy mieć o to do siebie pretensji. Powinniśmy natomiast wykorzystywać wszystkie możliwe rozwiązania, dzięki którym wyjdziemy z impasu i spojrzymy na nasze życie w innym świetle. Nie bójmy się więc pójść do psychologa, jeśli już wykorzystaliśmy wszystkie możliwe rozwiązania i wciąż bez skutku musimy uporać z ciężką sytuacją.