Posted in Zdrowy tryb życia

Choroby oczu – jakie są dostępne obecnie metody leczenia?

Zmysł wzroku, czyli zdolność do odbierania bodźców , które wywołane zostały przez światło o spektrum widzialnym, jest jednym z kluczowych zmysłów ludzkiego ciała. To właśnie dlatego powinniśmy troszczyć się o oczy i w razie potrzeby poddawać się specjalistycznemu leczeniu, które pozwoli przez długie lata cieszyć się dobrym widzeniem. Do najważniejszych wad wzroku zaliczane są przeróżne schorzenia siatkówki, dalekowzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm.

oko

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Do ich leczenia coraz częściej wykorzystuje się metody , które oparte są o innowacyjne technologie oraz nowoczesne urządzenia stojące na zaskakująco wysokim poziomie. Do coraz częściej stosowanych metod leczenia należy między innymi laseroterapia siatkówki. Zabieg ten jest wykorzystywany podczas leczenia różnorakich schorzeń siatkówki Laseroterapia siatkówki jest wykorzystywana między innym podczas leczenia schorzeń naczyniowych, między innymi zakrzepów naczyń siatkówki czy też u osób, u których rozpoznano retinopatię cukrzycową. W tym przypadku wiązka lasera jest wykorzystywana do niszczenia tych części siatkówki, które są niedokrwione, jednocześnie zaś zapobiega dalszemu rozwojowi choroby i w istotnym stopniu przyczynia się do istotnego ograniczenia możliwości wystąpienia powikłań po zabiegu. Laseroterapia siatkówki może również powodować wyraźne zmniejszenie obrzęku siatkówki, a u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową tego fragmentu oka, laseroterapia siatkówki chroni przed odwarstwieniem siatkówki. Leczenie krótkowzroczności w zdecydowanej większości przypadków dobywa się z wykorzystaniem klasycznych okularów, ale także w tym przypadku można sięgnąć po nowoczesne metody które pozwalają na znaczące spowolnienie narastania wady, a niekiedy dają możliwość zupełnego zatrzymania.

soczewki kontaktowe

Źródło: foter.com

W przypadku krótkowzroczności należy pamiętać, że jest to choroba o podłożu genetycznym, a wywoływana jest przez czynniki środowiskowego, co znaczy, że każdy pacjent w zupełnie inny sposób reaguje na bodźce tego samego typu (a gdy Twoim problemem jest nadzwroczność, zobacz ). Do wyjątkowo efektywnych metod umożliwiających leczenie krótkowzroczności zaliczana jest między innymi ortokorekcja oraz noszenie miękkich dwuogniskowych soczewek kontaktowych.

Jak myślisz? Czy opisywany wątek jest interesujący? Jeśli tak, to kliknij w odsyłacz i przeczytaj praktyczne informacje (https://awodent.pulawy.pl/ortodoncja/) – wciągną Cię całkowicie.

Soczewki są z całą pewnością komfortowe i pozwalają na doskonałe widzenie wszystkich przedmiotów. Jednocześnie są one pozbawione tych wad, które mają klasyczne okulary.