Posted in Bez kategorii

Chcesz się odmienić, wciąż rozwijać, wykorzystać własny potencjał – zobacz, kto jest w stanie Ci pomóc

Dzisiejszy świat to w ogromnej mierze maraton. Pęd do zadowolenia zawodowego, gonitwa do mamony, pęd do polepszania swojego statusu. W tym bezustannym biegu często zapominamy o sobie samym. Wtedy rodzą się się problemy. Kto wtedy może wspomóc?

psycholog

Źródło: flickr.com
Jeśli zaczynają się trudności, nie możemy sobie poradzić z własnymi emocjami, warto poprosić o pomoc. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest psycholog. Słucha, doradza, pomaga odnaleźć wyjście z sytuacji, która do teraz była nie do pokonania. Należy pamiętać, iż psycholog to doktor duszy, który poprowadzi nas za dłoń, jednakże nie przepisze tabletek (to może uczynić tylko i wyłącznie psychiatra). To specjalista, do którego możemy pójść z niejednym kłopotem. Psycholog(zobacz psychoterapia dorosłych katowice) jest w stanie pomóc dzieciom, które szarpią się z trudnościami natury psychologicznej (zażenowanie, obawa przed pójściem do szkoły podstawowej, niechęć do uczenia się, strach po rozwodzie rodziców itd.), nastolatkom po załamaniach miłosnych i mających problemy z samoakceptacją, dorosłym ludziom, którzy egzystując w ciągłym stresie z czasem zapętlają się i nie odnajdują dobrych dróg.

Aby zdobyć nowe informacje na prezentowane zagadnienie przenieś się tutaj, a na pewno nie będziesz rozczarowany Upewnij się, że tak jest!

Czym odmiennym jest coaching (chociaż wykorzystuje się tu ogniwa psychologii, to jednak trener nie jest typowym psychologiem).

psycholog

Źródło: flickr.com
Coaching to szkolenie, kurs, który pomaga wykorzystać potencjał schowany w ludziach. Dzięki owemu potencjałowi człowiek może podjąć trafniejsze decyzje, osiągnąć wyznaczony cel, pobić własne bariery jak i ograniczenia, poznać siebie, poczuć się bardziej dowartościowanym i odnaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, dobrze gospodarować czasem. Trener coachingu pomaga zarówno pojedynczym osobom, jak i całym przedsiębiorstwom. Takie szkolenia są bardzo modne w przedsiębiorstwach z zakresu biznesu czy finansów. Ma pokazać pracownikom, że można zmienić sporo rzeczy, by czuć się lepiej i tym samym chętniej rozwijać własną pracę. Naucza, iż własny rozwój, to również rozwój firmy. W Polsce wiele korporacji korzysta z rad i sugestii coachów, ponieważ wierzy, że dzięki nim, spełnienie i radość pracowników przemieni się w realny zysk.