Posted in Bez kategorii

Chcesz się odmienić, wciąż rozwijać, wykorzystać własny potencjał – zobacz, kto jest w stanie Ci pomóc

Dzisiejszy świat to w ogromnej mierze maraton. Pęd do zadowolenia zawodowego, gonitwa do mamony, pęd do polepszania swojego statusu. W tym bezustannym biegu często zapominamy o sobie samym. Wtedy rodzą się się problemy. Kto wtedy może wspomóc?

psycholog

Źródło: flickr.com
Jeśli zaczynają się trudności, nie możemy sobie poradzić z własnymi emocjami, warto poprosić o pomoc. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest psycholog. Słucha, doradza, pomaga odnaleźć wyjście z sytuacji, która do teraz była nie do pokonania. Należy pamiętać, iż psycholog to doktor duszy, który poprowadzi nas za dłoń, jednakże nie przepisze tabletek (to może uczynić tylko i wyłącznie psychiatra). To specjalista, do którego możemy pójść z niejednym kłopotem. Psycholog jest w stanie pomóc dzieciom, które szarpią się z trudnościami natury psychologicznej (zażenowanie, obawa przed pójściem do szkoły podstawowej, niechęć do uczenia się, strach po rozwodzie rodziców itd.), nastolatkom po załamaniach miłosnych i mających problemy z samoakceptacją, dorosłym ludziom, którzy egzystując w ciągłym stresie z czasem zapętlają się i nie odnajdują dobrych dróg. Czym odmiennym jest coaching (chociaż wykorzystuje się tu ogniwa psychologii, to jednak trener nie jest typowym psychologiem).

psycholog

Źródło: flickr.com
Coaching to szkolenie, kurs, który pomaga wykorzystać potencjał schowany w ludziach. Dzięki owemu potencjałowi człowiek może podjąć trafniejsze decyzje, osiągnąć wyznaczony cel, pobić własne bariery jak i ograniczenia, poznać siebie, poczuć się bardziej dowartościowanym i odnaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, dobrze gospodarować czasem. Trener coachingu pomaga zarówno pojedynczym osobom, jak i całym przedsiębiorstwom. Takie szkolenia są bardzo modne w przedsiębiorstwach z zakresu biznesu czy finansów.

Wiele osób szuka interesujących informacji na ten temat problem. Dobrym pomysłem będzie odwiedzić nasz serwis. Naprawdę warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

Ma pokazać pracownikom, że można zmienić sporo rzeczy, by czuć się lepiej i tym samym chętniej rozwijać własną pracę. Naucza, iż własny rozwój, to również rozwój firmy. W Polsce wiele korporacji korzysta z rad i sugestii coachów, ponieważ wierzy, że dzięki nim, spełnienie i radość pracowników przemieni się w realny zysk.