Posted in Finanse a sport

Błyskawiczna pożyczka na wakacje. W jaki sposób pożyczyć pieniądze na solidnych zasadach?

Kiedy ostatnio byłeś gdzieś na wczasy? Czy jeszcze wówczas, gdy głównym kierunkiem wyjazdów była Bułgaria? Zapewne dawno nie miałeś wyjątkowego odpoczynku. Warto rozejrzeć się za atrakcyjną ofertą podróży. Jeżeli nie posiadasz oszczędności, zawsze możesz wziąć małą pożyczkę.

Gotówka

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze sprawdź, na jakich zasadach otrzymasz fundusze. W myśl zasady, iż przezorny zawsze ubezpieczony. Urlop (zobacz urlop dla pracownika) należy się każdemu. Te parę dni umożliwią nam wypoczęcie. Jeżeli nie pomyśleliśmy zawczasu o odłożeniu wystarczającej gotówki, możemy szukać instytucji, jaka udzieli nam pożyczki. Zanim jednak podpiszemy umowę, dokładnie zapoznajmy się z warunkami umowy. Jeżeli jej zapisy są dla nas nieczytelne trzeba udać się po poradę do prawnika. Ustrzeże nas to przed późniejszymi kłopotami. Podpytajmy o opinie przyjaciół, znajomych, bliskich albo kolegów oraz koleżanki z pracy.

Być może ktoś z nich był w identycznej sytuacji jak my. Można również poszukać w internecie. Wystarczy, iż wpiszemy w wyszukiwarce słowa: „pożyczki wrocław”, „pożyczki myślenice” bądź „pożyczki kalisz”. Odwiedźmy także serwisy banków i instytucji finansowych. Biorąc pożyczkę sprawdźmy wysokość oprocentowania. Często zdarza się tak, że wysokość późniejszych rat może nas przerosnąć. Szczególnie parabanki oferują takie nie całkiem uczciwe warunki. W niektórych wypadkach oprocentowanie w skali roku wynosi nawet kilka tysięcy procent! Bądźmy zatem czujni. Kiedy spotkamy się z przedstawicielem banku lub instytucji wypytajmy dosłownie o wszystko. Nie zapominajmy o tym, że nie ma niemądrych pytań.

karty kredytowe i gotówka

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacje w pełni, zaraz również my udamy się na oczekiwany wypoczynek. Odszukajmy najpierw atrakcyjnej oferty, zaplanujmy podróż, a następnie wybierzmy się po kredyt gotówkowy bądź konsumpcyjny. Skorzystajmy przy tej okazji z pomocy internetu. Wpiszmy w wyszukiwarkę słowa: „pożyczki myślenice”. Jeżeli mieszkamy w tej miejscowości, natychmiast znajdziemy placówkę zlokalizowaną w sąsiedztwie naszego domu. Jednak to nie bliska odległość jest tutaj najważniejsza, lecz atrakcyjna oferta, która nie zrujnuje nas pod względem finansowym. Jeśli znajdziemy takową, nie zostanie nam nic innego jak tylko pakowanie się na długo wyczekiwany urlop.