Od dekad człowiek męczy się z różnymi zwyrodnieniami i wadami fizjologicznymi, które kopmlikują koegzystencję w społeczeństwie.
Niby nie najgorszymi z nich, ale utrudniającymi właściwe postrzeganie rzeczywistości, są defekty wzroku. Astygmatyzm jest globalnie znanym defektem aparatu wzroku, lecz mało z nas wie, na czym on bazuje. Część ludzi cierpiących na tę wadę, nim zdecyduje się na odwiedziny u okulisty, przez długi okres twierdzi, iż ostrość ich widzenia nie uległa pogorszeniu, lecz oczy szybciej się męczą.
Autor: Aaron Benitez
Źródło: http://www.flickr.com
Spowodowane jest to tym, że rogówka nie ma powierzchni równej ale ma mikroskopijne pofałdowania na swojej powierzchni. W rezultacie, wiązki świetlne nie przecinają się w tym samym miejscu i tworzą nieostry obraz na siatkówce. Jest to dość częsta wada, czasem niepotrzebna jest interwencja okulisty, bada się ją wtedy, gdy zakłóca zwykłe życie. Żeby dowiedzieć się więcej o leczeniu astygmatyzmu wystarczy wpisać frazę: „astygmatyzm operacja cena”- zobacz przykładowo: optegra.com.pl Od kilkunastu lat w Europie, możliwa jest laserowa korekcja laserowa wzroku. Nie zalicza się ona do niedrogich zabiegów, ale cechuje się dużąefektywnością i małą inwazyjnością
Dzięki jej przeprowadzeniu pacjent nie potrzebuje więcej nosić soczewek. Z tej operacji skorzystało
już wiele milionów ludzi na całym świecie. Istotą operacji jest dokładne ukształtowanie płaszczyzny rogówki oka w ten sposób, by wpadające do niego wiązki świetlne były skupiane na siatkówce i ukazywały ostry obraz. Parametry wiązki światła laserowego projektowane są każdorazowo dla każdego oka w oparciu o dane zgromadzone w trakcie badania pacjenta. Laser excimerowy, bo taką nosi nazwę,niszczy w trakcie operacji następne mikroskopijne powłoki rogówki, aż do całkowitego zniszczenia chropowatości jej sfery.
Autor: Mossy Carey
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje kilka metod laserowej korekcji używanych dziś w Europie (korekcja wzroku). Jedną z nich jest metoda PRK, polegająca na usunięciu nabłonka rogówki i modelowaniu wiązką lasera jej powierzchniowych warstw. Po zabiegu rogówka potrzebuje kilku dni na odbudowę nabłonka. Na ten czas zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa, która jest usuwana po upływie około tygodnia. Dzięki użyciu lasera do korekcji wad wzroku, człowiek nie potrzebuje używać okularów lub
mezoterapia szkolenie soczewek. Metoda ta nie jest nowinką techniczną, a sprawdzonym przez miliony ludzi zaawansowanym zabiegiem, który gwarantuje pełną skuteczność. Ponadto, zabieg jest w pełni programowalny i w całości wykonywany przez oprogramowanie komputerowe. Dlatego pomyłka lekarza nie wchodzi w grę.